Dzisiaj jest: 23 Styczeń 2018        Imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund

Wakacje w bibliotece

Również tego lata młodzi czytelnicy nie zapomnieli o bibliotece. Wszak jest to miejsce, gdzie nie tylko można wypożyczać książki, ale także miło spędzić czas. Kiedy tylko pojawiały się chętne młode osoby w Bibliotece organizowane były różnorodne zajęcia literackie, plastyczne oraz gry i zabawy.

Dużą popularnością cieszyły się łamigłówki, rebusy oraz labirynty. Nie zabrakło też kolorowanek z bohaterami z ulubionych książek  i kreskówek. W ramach zajęć plastycznych dzieci miały okazję do stworzenia kartki okolicznościowej i redagowania życzeń. Mistrzem origami  okazał się Max, w rękach, którego powstawały nawet najbardziej misterne zwierzaki.

Ponieważ wakacje to czas licznych podróży, kiedy znajomość języków obcych staje się bardzo przydatna, dlatego wspólnym wysiłkiem utrwaliliśmy podstawowe zwroty i wyrażenia w języku angielskim. Dzieci brały również udział w licznych zabawach ruchowych oraz grały w gry planszowe, m.in. w Eurobiznes.

Nie zabrakło także głośnego czytania. Uczestnicy wysłuchali fragmentów Ciumkowych historii Pawła Beręsewicza i Kacperiady Grzegorza Kasdepki oraz chętnie sięgali po samodzielną lekturę.

Wakacje szybko dobiegły końca, jednak młodzi czytelnicy obiecali, iż kolejnego lata również zagoszczą w bibliotece.

2011 Wakacje w bibliotece 2016.