Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Dzisiaj jest: 20 Styczeń 2019        Imieniny obchodzą: Fabian, Sebastian

Aktualności

Narodowe Czytanie – Quo vadis Henryka Sienkiewicza

 

02 września o godzinie 16, w murach biblioteki, po raz kolejny rozbrzmiały słowa dzieła jednego z klasyków literatury polskiej. A wszystko to za sprawą akcji Narodowe Czytanie, która została zapoczątkowana w 2012 roku przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, a kontynuowana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Tegoroczną lekturę Polacy wybrali sami w drodze głosowania internetowego, a była nią powieść Henryka Sienkiewicza Quo vadis.

Spotkanie rozpoczęliśmy od odczytania listu prezydenta RP Andrzeja Dudy na temat Narodowego Czytania. Następnie uczestnicy obejrzeli prezentację dotyczącą życia i dorobku literackiego pisarza, do której nawiązywał późniejszy quiz przeprowadzony wśród uczestników spotkania. Każdy z uczestników w nagrodę za poprawne odpowiedzi otrzymał zakładkę do książki oraz ulotkę z logiem Narodowego Czytania.

Tradycyjnie nasze spotkanie uświetnił występ muzyczny pod kierunkiem Pana Wasyla Stefanyuka z GOK w Jerzmanowicach oraz Oliwii Lei – solistki zespołu Sokoliki.

Przy kawie i pysznej szarlotce przygotowywaliśmy się do interpretacji dzieła Sienkiewicza. Czytane przez wszystkich zgromadzonych fragmenty Quo vadis pozwoliły nam „przenieść się” do antycznego Rzymu i stać się obserwatorami niezwykłego uczucia Ligii i Winicjusza, przemiany młodego patrycjusza, okrucieństwa Nerona oraz silnej wiary chrześcijan, której nie wyrzekli się nawet w obliczu grożącej śmierci.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za przybycie oraz włączenie się do wspólnego czytania.
Na kolejne spotkanie zapraszamy już za rok.

di.jpg
dk.jpg
2011 Narodowe Czytanie 2016 - Quo vadis.
Powered by Joomla 1.7 Templates