Dzisiaj jest: 20 Kwiecień 2018        Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

Zapraszamy na wystawę fotografii Zofii Zalewskiej pt. "Kalifornia
1.08.2016 - 30.09.2016

W czasie wakacji zapraszamy od obejrzenia wystawy fotografii Zofii Zalewskiej pt. „Kalifornia”. Wystawa prezentuje Kalifornię w pigułce. Przeciętnego turystę urzeka tutaj różnorodność krajobrazu, egzotyczna przyroda i wspaniała architektura Będzie zatem można odbyć podróż od San Francisco zwanego też Golden Gate City, słynną trasą Pacyfik Higway nr 1 po Los Angeles, Hollywood i wyniosłe góry Sierra Newada, gdzie znajdują się najstarsze parki narodowe Ameryki - Yosemite, Kings Canzon, Sequoya National Parks.

Kalifornia to stan będący na pierwszym miejscu w USA pod względem liczby populacji (36,5 mln mieszkańców) i na trzecim pod względem powierzchni (410 000 km2).

Mottem wystawy jest wiersz Czesława Miłosza:

Nie wybierałem Kalifornii. Była mi dana. Skąd mieszkańcowi
północy do sprażonej pustki?
Szara glina, suche łożyska potoków,
Pagórki koloru słomy i gromady skał
Jak jurajskich jaszczurów : tym jest dla mnie
Dusza tych okolic.

Autorka wystawy Zofia Zalewska to podróżująca fotografka, lektorka języka angielskiego i rosyjskiego. Tematem jej zdjęć jest przyroda i pejzaż miejski. Kalifornia jest 45 wystawą indywidualną Zofii Zalewskiej.

Wystawę prezentujemy dzięki współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie.

2011 Zapraszany na wystawę fotografii Zofii Zalewskiej pt. Kalifornia.